Kuidas ee.ee asukohateenus töötab?

Lubades ee.ee veebilehel kasutada enda asukohaandmeid, saad pidevalt kasulikku informatsiooni lähedalasuvate Eesti ettevõtete kohta. Näiteks, kui Sinu asukoht on ee.ee-le teada, leiad võrreldes tavalise veebiotsinguga kiiremini üles lähedalasuvad toidukohad, autotöökojad, juuksurid või mis iganes teenusepakkujad.

Asukoha tuvastamine

Asukohateenuse lubamisel kogutakse infot veebilehitseja või mobiilse seadme kasutaja eelistuste, näiteks WIFI-punktide, IP-aadresside ja mobiilse seadme GPS-i andmete kohta. Info saadetakse töötlemiseks asukohateenuse pakkujale (tavaliselt on selleks Google Location Services), et teha kindlaks Sinu eeldatav asukoht. Asukohainfot jagatakse seejärel Sinu kasutatava veebilehitsejaga.

Automaatne asukoha tuvastamine

Kui külastada ee.ee veebilehte, püüab leht Sinu asukohta automaatselt tuvastada alati, kui oled tegemas otsingut või külastad mõne ettevõtte e-Profiili. Sinu asukohta ei uuendata automaatselt igal ee.ee lehe külastusel, vaid ainult siis, kui oled teinud lehel uue otsingu. Kui oled teinud otsingu ühes asukohas ning teed sama otsingu uues asukohas, muutub kohe ka otsingutulemuste järjekord ja sisu.

Kui oled keelanud automaatse asukoha tuvastamise, leiad funktsiooni uuesti aktiveerimiseks abi siit.

Ettevõtete kaugus Sinu asukohast

Otsingut sooritades näed kõigi kuvatud ettevõtete kaugust endast linnulennult. Täpset kaugust autoga või jalgsi läbides näed siis, kui sisened ettevõtte e-Profiilile.

© 2023 Nobel Tech OÜ | Reg. nr: 16315036 | KMKR: EE102411199 | Vana-Lõuna 39/1, 19094, Tallinn, Lutheri Masinasaal